• Matematyka

• MISTRZ RACHUNKÓW – WYNIKI KONKURSU DLA KLAS IV-VI

W konkursie, który odbył się 6.04.2022r. wzięli wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Zadaniem uczestników było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 15 minut.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Gajewska - klasa VI

II miejsce – Wojciech Kułakowski – klasa VI

III miejsce – Zuzanna Kowalska – klasa VI

Wyróżnienia:

Dominika Kwatek - klasa VI

Karina Kiełkowska - klasa V

Magdalena Zowczak - klasa IV

Pani dyrektor Joanna Wołodko podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie, a najlepszym wręczyła dyplomy. Konkurs odbył się w ramach innowacji matematycznej „Matematyka jest wszędzie”.

MISTRZ UŁAMKÓW – KONKURS DLA KLAS VII-VIII

11.04.2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny - „Mistrz ułamków”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas VII-VIII, a także kilku odważnych uczniów z klasy VI. Ich zadaniem było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów - działań na ułamkach, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 30 minut.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

MISTRZ RACHUNKÓW – KONKURS DLA KLAS IV-VI

6.04.2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny - „Mistrz rachunków”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Ich zadaniem było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 15 minut.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kangur 2022

17.03.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2022. Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnienie wiedzy matematycznej. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie przystąpili do testów konkursowych w trzech kategoriach: Maluch – klasy 3 i 4; Beniamin – klasy 5 i 6; Kadet – klasy 7 i 8. Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę łamigłówkę logiczną.

„Zrób coś z liczbą Pi”

14 marca 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Wydaje się, że liczba (służąca przecież tylko do określenia pewnej ilości) sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto.

Z tej okazji uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym pod nazwą „Zrób coś z liczbą Pi”. Ten dzień stał się inspiracją dla uczniów, wykonali przeróżne prace przedstawiające liczbę Pi, zaczynając od plakatów, figur, pocztówek a kończąc na ciastach. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.