16 czerwca - język polski
17 czerwca - matematyka
18 czerwca - język angielski
16 czerwca - język polski
17 czerwca - matematyka
18 czerwca - język angielski
Jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości , to zależy tylko od nas………Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu wzięła udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu Max porządkuje odpady”. To konkurs o tym, dlaczego tak ważny jest prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD RTV wszechobecnych w naszym codziennym życiu. Ekozespół naszej szkoły otrzymał Certyfikat Mistrza Edukacji EkologicznejTegoroczne pytanie konkursowe dotyczyło surowców nadających się do recyklingu w sprzęcie elektronicznym. Nad przygotowaniem odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnicy pracowali podczas zajęć pozalekcyjnych w okresie od stycznia do lutego. Współpraca wymagała od członków grupy podziału obowiązków, konsekwencji i odpowiedzialności. Gratulujemy!Organizatorem konkursu była Fundacja Chlorofil z siedzibą w Warszawie.
26 maja to wyjątkowy dzień w roku, kiedy mamy okazję podziękować wszystkim mamom za opiekę, miłość i ogromne wsparcie.Dzień Matki to uroczystość od zawsze celebrowana w naszym przedszkolu i w szkole. W obecnej sytuacji pandemii wspólne świętowanie było niemożliwe. Jednak to, że dzieci nie spędzają czasu w szkole nie przeszkodziło we wspólnym obchodzeniu tego wyjątkowego dnia. Punkt przedszkolny, oddział przedszkolny oraz klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu wraz z wychowawcami w ramach nauczania online z wielkim zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym i przygotowali ciekawą niespodziankę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Zapraszamy do obejrzenia …..
Dnia 6 marca 2020r. zostały wręczone stypendia naukowe Wójta Gminy Lipno. Z naszej szkoły otrzymali je uczniowie:Amelia Nadrowska kl.V oraz Jan Bedyk kl. VIII.Gratulujemy!!!
Rozstrzygnięcie etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach (św. Jan Paweł II na tle historii w XX i XXI wieku)! w KPCEN we Włocławku 10 marca 2020 r. wręczenie nagród i dyplomów uczniom.Naszą szkołę reprezentował Jakub Kowalski.A opiekun – Hanna Mazurkiewicz
Powiatowy konkurs poezji brytyjskiej Poetry Lovers 28 lutego dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poetry Lovers” organizowanego w Szkole Podstawowej w Maliszewie. W tegorocznym konkursie udział wzięło 41 uczestników z 15 szkół powiatu lipnowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Dankowska z klasy II i Natalia Turowska z klasy IV. Dziewczynki wykazały się doskonałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Oliwia została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii klas I-III, a Natalia zdobyła III miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczennice do konkursu przygotowała pani Aleksandra Ałtyn. Serdeczne gratulacje!!!
Osoby z niepełnosprawnościami to największa mniejszość społeczna na świecie. Jest również jedną z najbardziej dyskryminowanych grup społecznych. Co zrobić żeby to zmienić? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas IV, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu podczas lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Agnieszkę Bedyk w Bibliotece Publicznej w Trzebiegoszczu. Temat niepełnosprawności jest nadal postrzegany w Polsce głównie poprzez pryzmat medyczny gdzie o osobach z niepełnosprawnością myśli się głównie jako o pacjentach, bądź o ludziach, których życie sprowadza się do „walki z tragedią”, jaką jest bycie osobą niepełnosprawną. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wielkie znaczenie ma wsparcie drugiej osoby i co naprawdę jest najtrudniejsze w niepełnosprawności. Warto pomagać, ale pomagać też trzeba umieć, trzeba to robić mądrze. Tego też dowiedzieliśmy się z książki jak nieść pomoc w sytuacji, gdy osoba z niepełnosprawnością nas potrzebuje. Temat zajęć został poruszony w oparciu o książkę wydaną przez fundację Humanity in Action „ O osobach z niepełnosprawnościami. Publikacja fundacji tłumaczy trudne i często nieznane tematy. Zmienia nasze spojrzenie oraz zmusza do refleksji. Młodzież wychodząc z zajęć otrzymała pracę domową: nieść pomoc tym , którzy jej potrzebują.
Nie każdy wie, że i nasz język ojczysty obchodzi swoje święto. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, bo o nim mowa, to święto ustanowione przez UNESCO, a w jego ramach powody do celebrowania ma również język polski, a dokładniej każdy, kto się nim posługuje. Z tego też powodu nauczyciele uczący przedmiotów humanistycznych (Ewa Adamkiewicz, Piotr Arent) postanowili uczcić ten szczególny moment w kalendarzu roku szkolnego, organizując wycieczkę edukacyjną.Nie ma chyba bardziej odpowiedniej materializacji języka jak słowo drukowane. Natomiast o słowie nie tylko drukowanym, ale i pisanym, a przede wszystkim w jakikolwiek sposób utrwalonym można dowiedzieć się najwięcej w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.Muzealne warsztaty, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły, to lekcja z historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii. Uczniowie zajęli miejsca przy pulpitach średniowiecznych skryptoriów, poznając warsztat pracy skryby oraz iluminatora i jednocześnie wcielając się nieco w ich role. Dowiedzieli się, na czym kiedyś pisano, jak działa stara żelazna prasa drukarska i, co najważniejsze, jak powstaje papier. W dłoniach, zamiast długopisów i telefonów komórkowych, pojawiły się natomiast maczane w atramencie gęsie pióra.Drugim etapem wycieczki była nietypowa, bo zrealizowana w formie przedstawienia teatralnego, lekcja powtórkowa z mitologii greckiej. Widzowie ponownie przenieśli się do świata, w którym Prometeusz kradnie dla ludzi boski ogień, Syzyf wtacza bez końca głaz, Odyseusz chce odnaleźć drogę do ukochanej żony Penelopy i ojczyzny Itaki, a Tezeusz pragnie wydostać się przy pomocy nici z labiryntu Minotaura.W ten sposób nasza szkoła uczciła nasz niezwykle piękny, niesamowicie trudny i przebogaty język. W końcu polski jest „ą”–„ ę”! Pamiętajmy o tym!
Dnia 29 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem programu było lodowisko Mentor, gdzie dzieci miały okazję doskonalić technikę jazdy na łyżwach. Po świetnej zabawie, pełnej wspaniałych atrakcji, nadszedł czas na posiłek w McDonald’s oraz odpoczynek i relaks w obiekcie Plaza, gdzie w Cinema City uczniowie obejrzeli film pt. „Doktor Dolittle 2”.Po filmie nadszedł czas na kolejną chwilę sportu i rekreacji w Lucky Star, największej profesjonalnej kręgielni w Toruniu. W tym pełnym atrakcji miejscu uczniowie mogli poznać zasady gry w kręgle oraz poczuć zdrową rywalizację. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejną próbą przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się wyższe wartości punktowe. Współzawodnictwo na torze wiązało się oczywiście ze świetną zabawą. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i radości wróciliśmy do domu.Za zorganizowanie wycieczki dziękujemy p. dyrektor J. Wołodko i p. H. Mazurkiewicz oraz opiekunom p. A. Ałtyn i p. M. Balińskiemu, zaś p. kierowcy P. Weissowi za bezpieczny dowóz na miejsce i powrót.
Ferie w naszej szkole zostały zainaugurowane zabawą choinkową, na której dzieci bawiły się w konkursach i piosenkach śpiewanych przez p. Małgorzatę Kowalską z zespołu Forte. Zanim jednak wszyscy poddali się wirowi zabawy, każda klasa zaprezentowała to, co przygotowała w ramach krótkiego programu rozrywkowego zaprezentowanego przez szkołę. W ten sposób uczniowie klasy VIII uraczyli wszystkich nastrojową piosenką oraz układem tanecznym, klasy VII i VI podzieliły się nową wersją przedstawienia jednej z dobrze znanych baśni, klasy V i IV wykonały taniec Feliz Navidat, natomiast najmłodsze dzieci wprowadziły zebranych w karnawałowy nastrój.Dobrej atmosferze i zabawie sprzyjał fakt, że można było posilić się słodkimi wypiekami, każda klasa bowiem przygotowała aż po dwa ciasta. Na koniec pojawiły się wyczekiwane paczki, dzięki którym na wielu twarzach maluchów, ale i starszaków zagościł uśmiech.
21.01.2020r w naszej szkole odbyły się magiczne uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Podczas występów najmniejszych przedstawicieli naszej placówki, a więc uczniów klas 1–3 oraz zerówki i punktu przedszkolnego na scenie pojawiły się cztery dobre wróżki, które nie tylko rzucały dobre zaklęcia, ale wcześniej czuwały także nad przygotowaniem scenariusza, inscenizacji i samymi maluchami. Występy uświetnił występ pszczółek z klasy IV i ich koleżanek, które wzięły na siebie rolę konferansjerek. Przedstawienie bez wątpliwości zaspokoiło oczekiwania Babć i Dziadków, którzy nagrodzili wysiłek uczniów burzą oklasków. Swoją aprobatę wyraziła także pani dyrektor Joanna Wołodko, prosząc na koniec, o powtórzenie przynajmniej jednego z punktów części artystycznej.Dzięki gościnności i życzliwości pani Agnieszki Bedyk mającej pieczę na WDK w Trzebiegoszczu wszyscy zaproszeni goście zajęli wygodne miejsca przy stołach udekorowanych słodkościami wyczarowanymi przez zawsze chętnych do współpracy rodziców.W sekrecie można dodać, że wróżki nosiły imiona: Renata (pani Rozen), Gosia (pani Grunwald-Szefler), Aldona (pani Maćkiewicz) i Małgorzata (pani Witkowska).
Dnia 14.01.2020r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w szachach drużynowych. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 10’ na zawodnika. Drużyny rywalizowały w czteroosobowych składach (3 chłopców + 1 dziewczyna - grająca na czwartej szachownicy). Nasza drużyna zajęła w całej rywalizacji bardzo dobre VII miejsce w województwie. Skład drużyny: Jan Bedyk, Kacper Maćkiewicz, Jakub Kowalski,Kacper Maćkiewicz,Artur Drzażdżewski i Wiktoria Górczyńska wszyscy z klasy VIII.Serdeczne podziękowania dla rodziców: pani Agnieszce Drzażdżewskiej oraz pani Joannie Maćkiewicz za bezpieczny transport uczniów wraz z opiekunem.
Większość uczniów naszej szkoły (zwłaszcza chodzący do klas IV–VIII) w dniach 13. i 14. stycznia brało udział w wyjeździe do Górzna, by w aktywny i kreatywny sposób spędzić czas w ramach projektów „Warsztaty edukacyjne KREATYWNOŚĆ” oraz „Warsztaty edukacyjne KREATYWNIE KU PRZYSZŁOŚCI”. Wśród obszarów rozwijania kreatywności i innowacyjności należy wyróżnić przede wszystkim przedsiębiorczość, edukację ekologiczną i pracę zespołową. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych – zarówno teoretycznych, jaki i praktycznych – mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności we wspomnianych obszarach. Podczas zajęć zapewnione były posiłki oraz niesamowite, uspokajające i przepiękne widoki, jakie towarzyszą mieszkańcom i gościom tego jednego z najmniejszych miast w Polsce.
W dniach od 7- 11 stycznia 2020r uczniowie ze SP Trzebiegoszcz po raz drugi, wspólnie z uczniami z ZS Karnkowo wzięli udział w wyjeździe na „Białą szkołę” w Białym Dunajcu. Podczas pobytu uczniowie korzystając z porad instruktorów nauczyli się jeździć na nartach, a uczniowie już jeżdżący rozwijali swoje umiejętności jazdy. Młodzież mogła podziwiać wspaniałe górskie widoki i integrować się z rówieśnikami. Była to szkoła nie tylko nauki jazdy na nartach ale przede wszystkim samodzielności i radzenia sobie z dala od rodziców. Uczestnicy odwiedzili baseny termalne „Termy Chochołowskie”, młodzież przebywała również na zakopiańskich Krupówkach.Po dwóch dniach spędzonych na nauce jazdy na nartach, uczestnicy odwiedzili stacje narciarską Małe Ciche – stok narciarski zaopatrzony w nowoczesne kanapy czteroosobowe i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. W trakcie pobytu na stoku wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych warunkach. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli p. Anny Szablewskiej, p. Krzysztofy Grzywińskiej i p. Rafała Ługowskiego.
10 stycznia 2020 roku kolejny raz w Szkole Podstawowej w Trzebiegoszczu szkolny sztab WOŚP pod kierunkiem pani Aleksandry Ałtyn zorganizował Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję rozpoczęliśmy już w czwartek meczem siatkówki, który rozegrali uczniowie klasy VIII z nauczycielami. Emocji było bardzo dużo. Po zaciętej walce zwycięstwo odnieśli uczniowie, którym należą się ogromne brawa.W piątek do naszej szkoły przybyli przedstawiciele lipnowskiego sztabu WOŚP, którzy przeprowadzili licytację gadżetów. Uczniowie obejrzeli pokaz pierwszej pomocy oraz aktywnie uczestniczyli w jej udzielaniu pod okiem zaproszonego strażaka. Podczas akcji sprzedawane były smakołyki przygotowane przez rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów. Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej przeprowadzono również loterię fantową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Ponadto odbyły się zawody w grę FIFA na PlayStation, w które zaangażowali się głównie chłopcy z naszej szkoły. Na koniec akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w zumbie poprowadzonej przez uczennice klasy VIII.Gorące podziękowania dla wolontariuszy, uczniów, rodziców, Pani Dyrektor, grona pedagogicznego i pracowników szkoły za pomoc i zaangażowanie w organizację finału oraz wsparcie symbolicznym grosikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebraliśmy kwotę 1011,2 zł.
W czwartkowy poranek 9 stycznia 2020r. dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klas I – III wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Celem wycieczki był udział w zajęciach ekologiczno-plastycznych. Mali ekolodzy doskonalili swoje umiejętności segregacji odpadów, poznali proces recyklingu i zrozumieli potrzebę dbania o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie odpadów.Pokazaliśmy, że małe kroki mogą zdziałać bardzo wiele! Każdy z uczestników zakończył warsztaty z oryginalną ekotorbą zaprojektowaną według własnego pomysłu.Po twórczej pracy tworzenia kolorowych toreb wróciliśmy do szkoły.
Powered by aSc EduPage