• Drukarka 3D

• Dzień Kobiet z drukarką 3D w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu

Dzień Kobiet w naszej szkole był powodem nie tylko do złożenia życzeń Paniom, ale stał się także okazją do tego, by pokazać, jak tradycję można połączyć z nowoczesnością, a świętowanie i zabawę z nauką.

Oprócz tradycyjnych róż i tulipanów – którymi obdarzane były panie nauczycielki, uczennice oraz pracownice szkoły – pojawiły się również kwiaty wydrukowane przy pomocy drukarki 3D. Szkoła, korzystając z rządowego programu o nazwie „Laboratoria Przyszłości, wspiera rozwijanie kompetencji przyszłości, do których należą kreatywne myślenie oraz umiejętności techniczne. Nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, w które została doposażona nasza szkoła, pozwoliły na stworzenie trójwymiarowych emblematów nawiązujących do dzisiejszego święta. Jednym z rezultatów naszej pracy jest biały kwiat, który w kontekście aktualnej sytuacji na świecie staje się symbolem upragnionego pokoju i zwycięstwa dobra.

Nadmienić należy, iż te efektywne zajęcia kończące się zawsze efektownym trójwymiarowym dziełem prowadzone są przez panią Hannę Mazurkiewicz.