Dzień Nauczyciela 14.X.2022r.
Ślubowanie klasy I
ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ. Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzisiaj na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielka kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków ufundowanych przez szkołę, Radę Rodziców, zaproszonych gości oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.
28
Wycieczka do Włocławka
05.10.2022 uczniowie klas od III do VIII wzięli udział w wycieczce do Włocławka. Głównym celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych poprzez wspólne spędzenie czasu w kinie i w parku trampolin. Młodsi uczniowie obejrzeli film – King: Mój przyjaciel lew, natomiast starsi uczniowie obejrzeli – Orlęta. Grodno 39.
Opiekunami wyjazdu były: Anna Szablewska, Hanna Mazurkiewicz i Aleksandra Ałtyn.
8
Dnia Chłopaka
30 września 2022 r. w ramach obchodów Dnia Chłopaka dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy I wraz z rodzicami i pod opieką pani Aldony Maćkiewicz oraz Renaty Rozen wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „RIO” we Włocławku. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grup rówieśniczych, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dzieci wspinały się na ogromne konstrukcje, składające się z licznych labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Dzieci, pełne niezapomnianych wrażeń oraz emocji, pożegnały się z bajkowym miejscem i wróciły do szkoły.
6
Wybory Samorządu Uczniowskiego
W czwartek 30 września 2022r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, gdyż uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 jest następujący:
Przewodnicząca - Nikola Maćkiewicz
Zastępca przew. – Natalia Gajewska
Skarbnik – Aleksandra Kotarska
Sekretarz – Nikola Jędrzejewska
Oliwia Dankowska
Gratulujemy nowo wybranym członkom SU i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.
Opiekun SU
Aleksandra Ałtyn
6
„Od druku do wydruku”. Wrzesień: „Mały Książę”
Pierwsza powtórka już za nami! Wyniki rywalizacji są następujące: I miejsce: Amelia Nadrowska (50 pkt.); II miejsce: Krzysztof Bedyk (43 pkt.); III miejsce: Nikola Maćkiewicz (37 pkt.). Punkty i odznaczenia otrzymali też Martyna Żuchowska i Mikołaj Kochowicz. Gratulujemy!
„Od druku do wydruku” – egzamin, język polski, czytelnictwo, rywalizacja, technologia
W tym roku szkolnym postanowiliśmy wykroczyć poza schematy i zrobić coś, co w pierwszym odczuciu mogłoby wydawać się nieosiągalne. Zdecydowaliśmy się połączyć siły i wykorzystać zasoby, którymi dysponują pozornie odległe od siebie dziedziny wiedzy nauczane na języku polskim i informatyce. Wszystko po to, by uczniowie ósmej klasy chętniej i efektywnej przygotowali się do egzaminu, który czeka ich przecież niebawem.
Przez niemal cały rok szkolny co jakiś czas na lekcjach języka polskiego realizowane będą tematy mające na celu powtórzenie wiadomości i umiejętności sprawdzanych na egzaminie i wiążących się z lekturami omawianymi w klasie VII. Na zajęciach tych pojawią się różnego typu quizzy, pytania konkursowe i zadania, za które można będzie zdobyć punkty. Na koniec każdego cyklu powtórkowego punkty zostaną zliczone, a 3 osoby, które zgromadzoną najwyższą ich liczbę, otrzymają statuetki nawiązujące do treści omawianego materiału, zaś dwie kolejne osoby otrzymają nagrody pocieszenia w postaci listków.
W ten sposób łączymy technologię i tradycję. Statuetki przygotowuje bowiem, korzystając z drukarki 3D, szkolny informatyk pani Hanna Mazurkiewicz, zaś polonista Piotr Arent przeprowadza zajęcia powtórzeniowe, koncentrując się na ich warstwie merytorycznej. Bardzo dużym udogodnieniem jest pomoc zaoferowana przez panią Marzenę Kowalską, która czuwa podczas zajęć nad wszelkimi technicznymi kwestiami związanymi z punktowaniem uczestników gry. Osią naszych działań jest przynajmniej częściowe zmaterializowanie wybranych elementów świata lektury w świecie rzeczywistym. To dlatego powtarzając „Małego Księcia”, ósmoklasiści będą walczyć o trofeum lisa, przy „Balladynie” pojawią się maliny, a podczas zadań z „Zemsty”… krrrokodyl. „Od druku do wydruku” to chyba najtrafniejsza nazwa naszej inicjatywy.
Oprócz tego na koniec I półrocza oraz na koniec roku zdobyte trofea znajdą swoje odzwierciedlenie w ocenach z aktywności na języku polskim, co pozwoli uczniom osiągnąć wyższą średnią, większą satysfakcję i… co chyba najważniejsze – lepszy od założonego wynik na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. Do lektur, do konkursu, do rywalizacji… Start! I powodzenia!
Sprawozdanie z wyjazdu edukacyjnego do miejscowości Przysiek
W dniach 22- 23 września 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Kreatywnie ku przyszłości”, który miał miejsce w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Uczestnikami byli uczniowie klasy II, III i IV.
Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności dzieci w zakresie ich kreatywności, innowacyjności i umiejętności pracy zespołowej.
W programie pobytu znalazły się ćwiczenia praktyczne pod hasłem „Rozwiń swoją kreatywność”,
a każdy uczestnik otrzymał przybornik z piórnikiem, notesem i zeszytami zadań. Narzędzia te zachęcały do dzielenia się pomysłami, wymyślania nowych rozwiązań dla przedstawionych problemów, pomagały przemierzać ścieżki kreatywności.
Oprócz wspomnianego wyżej bloku kreatywności odbył się także cykl zajęć w terenie „ Zagraj w ekologię i bądź przedsiębiorczy”. Uczniowie, wędrując po leśnej ścieżce edukacyjnej, obserwowali, notowali oraz słuchali ciekawostek pani edukator na temat fauny i flory tamtejszych lasów i zbiorników wodnych określanych mianem Stawów Przysieckich. Dzieci wędrując nad rzeką Wisłą poznały jej historię (spływ drewna, znaczenia słów „flisak”, „flis”), a także pojęcia z kręgu nauk przyrodniczych, tj. siedlisko przyrodnicze i obszar Natura 2000.
Po ostatnim etapie warsztatów każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia swojego pierwszego szkolenia. Wszyscy wróciliśmy do domów zadowoleni, pełni wrażeń, w dobrych nastrojach- tym bardziej, iż cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Udział w projekcie był natomiast dla uczniów ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło odkryć w nich nieuświadomione dotąd potencjały.
4
Nagrody dla najlepszych.
26 września pani dyrektor Joanna Wołodko wręczyła uczniom naszej szkoły decyzje Rady Gminy Lipno o przyznaniu stypendium, które otrzymali: Oliwia Dankowska z klasy V, Wojciech Kułakowski i Zuzanna Kowalska z klasy VII oraz absolwentka szkoły Sylwia Jędrzejewska.
Stypendia zostały przyznane za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sprzątanie Świata
16 września uczniowie naszej szkoły od punktu przedszkolnego po klasę VIII zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki po raz kolejny wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Podczas pogadanki zostały omówione główne cele, czyli rozbudzanie świadomości ekologicznej, odpowiedzialność za środowisko naturalne, właściwe zrozumienie tegorocznego hasła przewodniego oraz przybliżenie definicji segregacji śmieci i recyklingu. Omówiony został także temat bezpieczeństwa. Podkreślono przy tym, iż ważna jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Uczniowie sprzątali teren szkoły i wokół szkoły, a także okolice wzdłuż drogi przebiegającej przez Jankowo i Trzebiegoszcz, teren przystanku PKP Konotopie oraz niewielki obszar lasu. Warto dodać, że zanim przystąpiono do działania, uczniowie zgromadzili się na apelu, którego celem było m.in. przypomnienie tak podstawowej, ale i niezmiernie ważniej kwestii, jaką jest przeznaczenie worków o danym kolorze na konkretny rodzaj odpadów.
Dzięki przyjaznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadawalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu pozwolił uświadomić uczniom, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.
Głównodowodzącą akcji, jak co roku, była pani Małgorzata Grunwald-Szefler ucząca w naszej szkole m.in. przyrody. Mogła ona liczyć na wsparcie współodpowiedzialnego za przedsięwzięcie pana Marka Balińskiego, ale także pomoc innych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.
10
"Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”
W dniu 12.09.2022r., w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach akcji ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Informacje na temat zapobiegania chorobom zakaźnym dla dzieci z klas 0-III przedstawiła p. Katarzyna Marczewska pracownik lipnowskiego sanepidu.
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022-2023
1 IX w czwartek w naszej szkole miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022-2023. Dyrektor szkoły pani Joanna Wołodko przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników placówki, ciesząc się z ich obecności i życząc im wytrwałości w codziennych obowiązkach, które wiążą się z edukacją przyszłych pokoleń. Szczególnie serdecznie zostali przywitani pierwszoklasiści oraz te maluchy, które po raz pierwszy pojawiły się w przedszkolu.
W czasie uroczystości odczytany został list ministra edukacji, wskazano priorytety do pracy, a także przedstawiono osiągnięte przez absolwentów szkoły dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w maju tego roku.
Uczniowie upamiętnili też rocznicę wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się zbrodniczą napaścią nazistowskich Niemiec na naszą ojczyznę Polskę.
1
Wakacje czas zacząć.
28 czerwca 2022 r. dzieci z kl. I, II i III wraz z opiekunami p. Małgorzatą Witkowską, p. Małgorzatą Grunwald-Szefler i p. dyrektor Joanną Wołodko spędziły radosne chwile w sali zabaw- ,,Honolulu” we Włocławku. Celem naszej wycieczki była integracja grupy oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu w czasie pierwszych dni wakacji. Dzieci korzystały z różnych atrakcji sali, w tym basenu z piłeczkami, torów przeszkód, ścianki spinaczkowej ale także miały okazję do wspólnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca pobytu.
Nie mogliśmy pominąć wizyty w ulubionym przez dzieci McDonald.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Lipno za udostępnienie autokaru oraz p. Piotrowi Weiss za bezpieczną jazdę.
3
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Pożegnanie ABSOLWENTÓW.
Dnia 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy ósmoklasistów, natomiast
24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego.
Akademię rozpoczęliśmy od spotkania z dziećmi i rodzicami punktu i oddziału przedszkolnego. Pani Dyrektor wręczyła naszym milusińskim dyplomy przedszkolaka. Następnie nagrody za swoje osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce otrzymali wzorowi uczniowie z klas I-VIII. Osobą z najwyższa średnią była uczennica klasy VIII Sylwia Jędrzejewska, która otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Lipno. Absolwentka, Natalia Kiełkowska otrzymała z rąk Pani Dyrektor Joanny Wołodko nagrodę Dyrektora Szkoły.
Szanownym rodzicom, a w szczególności Pani Emilii Cybulskiej - Przewodniczącej Rady Rodziców pragniemy podziękować za współpracę oraz wszelkie działania wspierające naszą szkołę.
Dziękujemy, także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę w kształtowaniu właściwych postaw naszej młodzieży.
Uczennicom i uczniom, gratulujemy osiągnięć szkolnych, zdobytych wyróżnień i nagród. Życzymy bezpiecznych i przyjemnych wakacji oraz sukcesów na kolejnych etapach edukacji.
Wracajcie uśmiechnięci i szczęśliwi, do zobaczenia po wakacjach!
12Klasy PP i O oraz I-VII
35
Spotkanie z Panią z Biblioteki w WDK Trzebiegoszcz
W dniu 23 czerwca odwiedziła nas Pani Marlena Kowalczyk, która jest pracownikiem tutejszej biblioteki w Trzebiegoszczu. Spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Po aktywnej rozmowie przeszliśmy do słodkiego poczęstunku, którym był truskawkowy deser. Były też wzajemne podziękowania za owocną współpracę podczas minionego roku szkolnego. Nie obyło się też łez wzruszeń, małych upominków i kolorowych dyplomów.
W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie prelekcji dot. bezpieczeństwa w trakcie wakacji oraz za udzielenie cennych wskazówek, jak cało i zdrowo powrócić 1 września do szkoły.
5
Lekcja otwarta z języka polskiego „Nasz Patron – Jan Kochanowski”
Na sam koniec roku szkolnego 2021/2022 jako uwieńczenie działań związanych z procesem edukacyjnym została zaplanowana i przeprowadzona lekcja otwarta, której autorem był polonista pan Piotr Arent. Zajęcia miały charakter warsztatowy, zaś tematycznie koncentrowały się na sylwetce patrona szkoły. Ich wyjątkowość wiązała się również z faktem, iż stanowiły one formę obchodów XX-lecia nadania naszej placówce imienia Jana Kochanowskiego. W rolę hospitantów wcielili się zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Joanna Wołodko, polonistka i historyczka pani Ewa Adamkiewicz, anglistki pani Aleksandra Ałtyn pani Marzena Kowalska.
Podzieleni na cztery grupy uczniowie klas IV-VIII musieli wykonać szereg działań składających się na trzygodzinną lekcję. Grupy rywalizowały ze sobą, zdobywając punkty za poprawne odpowiedzi lub dobre wykonanie zadań. Poniżej zaprezentowane zostały najważniejsze z aktywności podjętych na lekcji.
1. Przyporządkowywanie nazwisk sławnych Janów do dziedziny ich działalności.
2. Wyszukiwanie informacji w przestrzeni internetowej.
3. Minidrama – zaprezentowanie sylwetki Jana Kochanowskiego oraz wywiad z aktorami wcielającymi się w role kustosza i pracowników Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, a następnie praca z usłyszanym wcześniej tekstem.
4. Wirtualny spacer po muzeum.
5. Odczytywanie informacji turystycznych związanych z cennikiem i czasem odwiedzin (zadania matematyczne i wyszukiwanie treści wyrażonych pośrednio).
6. Wysłuchanie dwóch fraszek w interpretacji chóralnej i przy użyciu instrumentarium typowego dla epoki renesansu oraz zapisanie tekstu dzieł ze słuchu.
7. Stworzenie modelu witryny internetowej o wybranej fraszce Jana z Czarnolasu.
8. Poznanie współczesnych znaczeń archaizmów poprzez metodę gry.
9. Kaligraficzny zapis piórem wybranego archaizmu i zapamiętanie definicji słów dawnych.
10. Miniquiz z wiedzy na koniec lekcji.
11. Ewaluacja w formie pokolorowanego drzewa – im zieleńsza korona, tym wyższa ogólna ocena lekcji i nabytej na niej przez ucznia wiedzy.
Recenzje
„Wszystkie działania nauczyciela miały ścisłe odniesienie do podstawy programowej z języka polskiego, czasem nawet wykraczając poza ten przedmiot. Postawa prowadzącego zajęcia w bezstresowy i naturalny sposób zachęcała uczniów do podejmowania aktywności i logicznego myślenia. Lekcja nie miała nic wspólnego ze żmudnym podawaniem wiedzy w formie wykładu, a następnie wykonywaniem sztucznych ćwiczeń. Metoda gamifikacji okazała się doskonałym wyborem!”. – Dyrektor Joanna Wołodko
,,Moim zadaniem lekcja była wyborna. Zaimponowała mi różnorodność przedstawianych treści i zadań do wykonania: od wyłożenia dokonań renesansowego poety przez wirtualny spacer po czarnoleskim muzeum, od rozszyfrowania znaczenia archaizmów po tworzenie strony internetowej z tagami. Technika pracy nauczyciela wręcz magnetyzowała, a motywacja uczniów do aktywności rosła z każdą chwilą. Mistrzowskim posunięciem okazało się włączenie ósmoklasisty do działania, który wcielił się w rolę Jana Kochanowskiego. Nauczyciel był nie tylko przygotowany merytorycznie, ale również doskonale potrafił wyzwalać emocje: od radości po wzruszenie, a to bardzo ważne w dzisiejszym świecie, w którym coraz mniej empatii. Pojęłam, jak tytaniczną pracę musiał wykonać nauczyciel, gdyż przygotowanie tylu pomocy dydaktycznych wymagało z całą pewnością oddania się sprawie. Uczniowie także byli oczarowani formą zajęć. Pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, chcąc sprostać wyzwaniu. Sądzę, że pomysłowość i zapał nauczyciela zasługują na najwyższą notę”. – Ewa Adamkiewicz
„Zajęcia prowadzone były w bardzo interesujący sposób. Miła atmosfera oraz zróżnicowane metody pracy sprzyjały aktywizacji uczniów oraz pozwalały w swojej atrakcyjności na pozbawione niepotrzebnych utrudnień chłonięcie wiedzy o wcale nie łatwej w zrozumieniu, a wręcz nieco odległej dla współczesnej młodzieży postaci Jana Kochanowskiego. Na podziw zasługuje także profesjonalne przygotowanie do zajęć”. – Aleksandra Ałtyn
„Lekcja otwarta z języka polskiego przygotowana przez pana Piotra Arenta była bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla mnie, jako nauczyciela obserwującego, jak i uczniów biorących w niej udział.
Wszystkie metody dobrane do przeprowadzenia lekcji były trafne, a nauczyciel w sposób stały monitorował postęp uczniów oraz przekazywał im na bieżąco informacje o postępach pracy i efektach. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, a postać i twórczość Jana Kochanowskiego była przez nich odkrywana z wielkim entuzjazmem.
Na szczególną uwagę zasługują przyjemna atmosfera, która panowała podczas zajęć oraz profesjonalizm osoby prowadzącej”. – Marzena Kowalska
20
Wyjazd do świetlicy w Kolankowie
W środę w ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego nadrobiliśmy bardzo ważne zaległości, a mianowicie wreszcie mogliśmy obchodzić Dzień Dziecka w sposób, w jaki dzieciom podoba się to najbardziej, czyli bawiąc się, śmiejąc i ciesząc z każdej chwili. Tak właśnie wyglądał wyjazd do świetlicy w Kolankowie zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Lipno. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas I-III wyśmienicie spędziły czas, zjeżdżając na dmuchańcach, malując sobie twarze czy tatuując się zmywalnymi tatuażami. Do przyjemniej atmosfery doszła także świetna pogoda i słoneczne humory.
7
„ Noc w szkole”
Okazję do spędzenia nocy w szkole mieli uczniowie klas IV-VIII, którzy odpowiednio przygotowani – wyposażeni w śpiwory, poduszki i zapasy smakołyków, wzięli udział w akcji „Noc w szkole” w dniach 20/21 czerwca br. Licznie zgromadzonych na to wydarzenie ochotników czekało mnóstwo atrakcji. Wzięli oni udział konkursach i zabawach drużynowych, które były nie lada wyzwaniem i dostarczyły mnóstwo uśmiechów i radości. Chętnie zasiedli do wspólnego posiłku – pizzy, a następnie bawili się przy akompaniamencie ulubionych piosenek. Późnym wieczorem zorganizowano oglądanie filmu na dużym ekranie. Jak się okazało szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą, a może być także miejscem świetnej zabawy. Noc spędzona w szkole pokazała placówkę z zupełnie innej, mniej oficjalnej strony. Dostarczyła zgromadzonym uczniom dużo frajdy i umożliwiła integrację z koleżankami i kolegami z innych klas. Noc w szkole pod opieką opiekunów: pani Aleksandry Ałtyn, Aldony Maćkiewicz, Renaty Rozen, Hanny Mazurkiewicz i Marka Balińskiego oraz przy wsparciu Pani Dyrektor oraz pozostałych nauczycieli upłynęła bardzo szybko, choć nie każdemu udało się zmrużyć oko
5
Wizyta na Policji w Lipnie
W dniu 10 czerwca dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I –III poznali na czym polega praca policjantów i jak bardzo jest odpowiedzialna. Uczniowie mieli możliwość obserwacji pracy funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów, a zwłaszcza precyzję pionu kryminalistycznego. Wszyscy byli zafascynowani strzelnicą, ale największe wrażenie wywarł pokaz agresji i posłuszeństwa psa służbowego. Mając na uwadze perspektywę planowania przyszłości, niektórzy uczniowie mocno zainteresowali się pracą w Policji. Pragniemy podziękować za życzliwość, ciepłe słowa i uśmiech, który towarzyszył w czasie spotkania. Dziękujemy za okazaną nam troskę i codzienne dbanie o nasze bezpieczeństwo.
8
Wizyta w Straży Pożarnej w Lipnie
W dniu 9 czerwca uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu dzięki uprzejmości Komendanta PSP w Lipnie mogły zapoznać się z pracą wykonywaną przez strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Składamy serdeczne podziękowanie strażakom za miłe przyjęcie.
8